Spolupráca s nemeckým kolegom

Spolupráca s nemeckým kolegom

Spolupráca s nemeckým kolegom

  • Práca so zahraničným kolegom
60 € s DPH
Zakúpiť a spustiť

Význam interkultúrnej komunikácie vzrastá v mnohých sférach ľudskej činnosti, ako obchod a podnikanie, turizmus, umenie i školstvo. Multikultúrny vývoj si vyžaduje aj nový profil manažéra – podnikateľa. Dnešný podnikateľ by teda mal disponovať tzv. interkultúrnymi zručnosťami.

Medzi interkultúrne zručnosti okrem ovládania cudzích jazykov možno zaradiť vedomosti o histórii, geografii, politike, kultúre, biznis etikete, pravidlách zdvorilého správania, odievania, stolovania až po odlišnosti v oslovovaní, formulovaní žiadostí, pokynov, kritiky, rozdiely v myslení, vedení rozhovoru a rokovacej stratégii.

Nemecko je najsilnejšou európskou ekonomikou, tretím najväčším exportérom sveta a kľúčovým hospodárskym partnerom SR. Nemecko poskytuje pre Slovensko obrovský potenciál príležitostí na spoluprácu.

Ak chce slovenský podnikateľ tieto možnosti využiť, musí sa pripraviť na fakt, že potenciálny nemecký partner je z inej krajiny, s inými zvyklosťami, návykmi, kultúrou a pohľadmi. V tomto kurze sa dozviete základné informácie o krajine, o podnikaní v krajine a odporúčania pre spoluprácu s nemeckým kolegom alebo partnerom.

Kurz Spolupráca s nemeckým kolegom sa skladá z 5 kapitol:

  1. Informácie o krajine
  2. Ekonomika a hospodárstvo Nemecka
  3. Vzťah Slovenska a Nemecka
  4. Kto je môj nemecký kolega
  5. Čo robiť a čomu sa vyvarovať pri komunikácii s nemeckým kolegom/partnerom

Po každej kapitole nasleduje pár kontrolných otázok.

Spolupráca s nemeckým kolegom

Typ:
Online kurz
Trvanie:
180 minút
Cena:
60 € s DPH
Jazyk:
Slovenský
Úroveň:
začiatočník
Prístup k certifikátu:
doživotný

Táto webstránka používa súbory cookies, aby vám priniesla čo najlepšiu užívateľskú skúsenosť. Viac informácií